KATEGORIE

DETAIL KNIHY

VÍTEK, KŘUPADLO A KOSTIŽROUT

VÍTEK, KŘUPADLO A KOSTIŽROUT

Autor: Petula Bendula
Nakladatel: Pisten pilku hutomerki
EAN: 9788090916401
Žánr: Pro mládež
Rok vydání: 2024
Stav: Skladem
CENA: 650 Kč
Anotace

  • 400 stran (formát 157 x 230 mm)
  • 999 + 1 herních pozic
  • 313 hádanek a šifer
  • 65 konců
  • 45 nádherných ilustrací Přemka Ponáhlého
  • Spousta hodin napínavého čtení a zábavy

Kvalitní šitá vazba, aby se knížka nerozpadla.
Příjemné měkké desky, aby se vám v ní dobře listovalo.


Vhodné pro čtenáře a hráče ve věku 9–12(0) let, ale ještě vhodnější pro celou rodinu.

Knížku si může užít každý sám, ale díky četným hádankám a šifrám je vhodná i jako společná aktivita pro rodiče s dětmi. I proto jsem se snažila text psát tak, aby bavil i dospělé.

Některé úkoly jsou logické či početní, jiné postavené na slovních hříčkách, rýmech nebo znalosti českého jazyka. Pár jich také otestuje vaši fantazii a kreativitu, takže každý dostane prostor vyluštit to, co ho nejvíc baví.

Varování: Kniha není vhodná pro osoby se zvýšenou citlivostí na nečekané zvraty!


Třináctiletý Vítek přijíždí k babičce na prázdniny do Malých Žernosek a dozvídá se tu o záhadném zmizení svého praprapradědečka. Rád by o něm a o jeho badatelské práci zjistil více, a tak se pouští do pátrání, které se rychle zvrtne v největší dobrodružství jeho života.
Může při něm získat něco naprosto úžasného, ale může také skončit v Hnisově obývaném gigantickými pavouky, může být lapen hladovým kostižroutem anebo může skončit v pasti zlotřilého muzejníka Emanuela Krta. Může ho potkat ještě spousta dalších věcí, ale co všechno zažije a zda nakonec získá důkaz o praprapradědečkově převratném objevu, bude jen na tobě.


Text je záměrně rozdělen do krátkých pasáží, aby se dětem snáze četl. Vítek křupadlo a kostižrout je díky tomu tlustá kniha, která baví i děti, co nerady čtou.

Kontaktujte nás

Nejrychlejší cesta, případně využijte odkaz KONTAKTY.